PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

Dnia 3.11.2011r. uczniowie klas IGA i IGB wraz z wychowawczyniami p. Szymańską i p. Piotrowską brali udział w corocznej uroczystości związanej z pasowaniem na Gimnazjalistę.

Z tej okazji w hali sportowej w Kleszczewie zebrały się klasy gimnazjalne, Pani dyrektor i niektórzy nauczyciele. Uroczystość przygotowały klasy II gimnazjum z wychowawcami p. Barbarą Kotecką - Szelągowską i p. Krzysztofem Porębiakiem. Nasze przygotowania zaczęły się na początku października. Mieliśmy wtedy problem ze znalezieniem scenariusza. Po tygodniu poszukiwań udało się nam. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym, a później była częśc artystyczna. Tematem przedstawienia była "Balladyna", na tle której przedstawiliśmy życie uczniów w naszej szkole. Nie obyło się bez wpadki, lecz poradziliśmy sobie z nią i nikt tego nie zauważył. Następnie poddaliśmy pierwszaków otrzęsinom, czyli sprawdziliśmy ich wiedzę o szkole, sprawność fizyczną i zdolności muzyczne. W trakcie zadań założyliśmy im maski z kocimi oczami. Pierwszaki dobrze wykonały zadania i zostali ocenienie przez jury, a wyniki były do siebie zbliżone. O wszystkim zadecydowała konkurencja wychowawczyń klas pierwszych, w której wygrała p. Szymańska dająca zwycięstwo klasie IGA. Na twarzach uczniów klasy IGB nie było widać smutku, a nagrodą było to, że nauczyciele nie mogli odpytywać zwycięskiej klasy do końca tygodnia. Na koniec części artystycznej wręczyliśmy wychowawczyniom i klaso pierwszym kwiaty. Część oficjalna rozpoczęła p. Szymańska czytając słowa ślubowania, a uczniowie odpowiadali "ŚLUBUJEMY". Następnie Pani Dyrektor Marzena Socha przykładając symboliczny ołówek na ramię uczniów klas pierwszych pasowała ich na GIMNAZJALISTÓW. Po wszystkim rozeszliśmy się do klas.