JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ

Piątek przed feriami był dniem radosnym, nie tylko ze względu na zbliżające się ferie. Szkolne korytarze i sale opanowali przebierańcy- wszystko to w ramach pierwszych w dziejach szkoły obchodów karnawału. Uczniowie- jak i niektórzy nauczyciele- wykazali się nie lada odwagą i pomysłowością w doborze kostiumów. Zaroiło się od wiedźm, pszczółek, kotów, duchów, zjaw, żołnierzy, piratów, zakonnic, kowbojów, kibiców, piłkarzy, biznesmenów, starców, milicjantów, lekarzy, cyganek, księżniczek, i … kobiet. To ostatnie karnawałowe przebranie wybierali głównie chłopcy klas drugich gimnazjum, lecz nie tylko. Ich stroje były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, a sami przebrani maszerowali po szkolnych korytarzach z największym poświęceniem w szpilkach.

Pod koniec dnia odbyły się wybory Króla i Królowej karnawału oraz podsumowanie konkursu na Króla/ Królową karnawału publiczności. Komisja konkursowa w składzie: Pani Marzena Socha, Emila Baranowska, Marika Zglińska (obie z klasy IIIGB) miała bardzo trudne zadanie. Po burzliwej i przedłużającej się dyskusji komisja postanowiła przyznać większą ilość tytułów, osobno nagradzając uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Królową karnawału Szkoły Podstawowej została kocica Marcelina Ochowiak z klasy 4, natomiast Królem- hippis Maksymilian Koszyczarek z klasy 5. Królem karnawału Gimnazjum została Zuzanna Zielińska z klasy IIIGA przebrana za dziada, a Królową Mikołaj Dudlik z klasy IIGA przebrany za Marilyn Monroe. Nagroda publiczności powędrowała w ręce Macieja Salomona z klasy IIGB za przebojowy strój kobiecy. Wszyscy- nauczyciele, uczniowie oraz rodzice zgodnie przyznali, że chcieliby aby taka forma świętowania karnawału na stałe zapisała się w tradycji szkoły.

Szczególne podziękowania należą się pomysłodawczyniom imprezy- uczennicom klasy IIIGB- Emilii Baranowskiej i Marice Zglińskiej, oraz dyrekcji Zespołu Szkół w Kleszczewie za wsparcie przy realizacji „kleszczewskiego karnawału”.